Мине щонайменше "кілька місяців", перш ніж Україна зможе експлуатувати американські винищувачі F-16.
Передача Україні винищувачів F-16 може тривати в кращому випадку кілька місяців. Про це заявив міністр Військово-повітряних сил США Френк Кендалл, передає CNN.

Він зазначив, що мине щонайменше "кілька місяців", перш ніж Україна зможе експлуатувати F-16. А також необхідно опрацювати низку деталей, перш ніж Військово-повітряні сили ЗСУ зможуть використати західні літаки у великій кількості.

"Ми за жодних обставин не збираємося передавати F-16 або інші західні винищувачі у значній кількості до рук ВПС України менш ніж за кілька місяців", - зазначив Кендал.

Разом з тим міністр ВПС США у спілкуванні з журналістами з Defense Writers Group звернув увагу, що це все ще відносно короткі терміни, оскільки зазвичай потрібно понад два роки, щоб навчити нового американського пілота роботі з таким літаком. Навіть курс підвищення кваліфікації для пілота F-16, який певний час не літав, може тривати до п’яти місяців.

Варто зазначити, що публічно США протягом кількох місяців стверджували, що винищувачі не стоять на першому місці у списку пріоритетів, швидко виснажать доступне фінансування для допомоги Україні замість важливіших озброєнь, таких як танки Abrams та ракети для Patriot.

Кендалл назвав раптовий поворот адміністрації американського президента Джо Байдена рішенням про те, що настав час розпочати підготовку українських військових на майбутнє.

"Україна залишиться незалежною державою. Їй буде потрібний повний набір військових можливостей для задоволення своїх вимог", - сказав він, додавши, що настав час почати думати про те, як ЗСУ можуть виглядати та що вони включатимуть в довгостроковій перспективі.

Print Friendly, PDF & Email