Україна була «перепредставлена» в комітетах ПАРЄ по правилах процедури і з виборів суддів, заявив глава однієї з політгрупп асамблеї Тіні Кокс.

За його словами, українські представники не увійшли до складу комітету ПАРЄ через невідповідність географічної балансу.

«Виявилося, що в комітеті з правилами процедури, а також в комітеті з виборів суддів України і деякі інші країни були перепредставлені … Остаточний склад повинен був враховувати серед іншого справедливий географічний баланс», — підкреслив Кокс в коментарі РІА Новини.

Він додав, що в ПАРЄ представлено три комітети, члени яких висуваються політичними групами: комітет з правилами процедури, комітет з виборів суддів і комітет з моніторингу.

Очікується, що наступна зустріч глав політичних груп відбудеться пізніше на цьому тижні.

Відзначимо, що за словами народного депутата Олени Сотник, ситуація з виключенням українських депутатів з ключових комітетів ПАРЄ викликана роботою проросійських сил в асамблеї.

«Це питання підняв представник лівих депутат Тіні Кокс (Нідерланди, — ред.). Як я розумію, це сталося через те, що не вдалося протягнути через регламентний комітет скасування санкцій. Таким чином українцям вирішили просто помститися», — розповіла Сотник, передає Укрінформ.

Print Friendly, PDF & Email