У Верховній Раді фракції не можуть дійти згоди щодо процедури обрання 13 нових членів Центрвиборчкому з 14-ти внесених Президентом Петром Порошенко кандидатур.

«Хочу повідомити, що у мене зараз відбулася нарада з головами і представниками фракцій і груп стосовно кадрових питань. Під час наради більшість представників підтримали позицію, щоб по кадрових питаннях, в тому числі і ЦВК, продовжити політичні консультації у зв’язку з тим, що алгоритмів, як визначити із 14 кандидатів 13, не було знайдено», — сказав під час засідання парламенту голова ВР Андрій Парубій після наради з кадрових питань з фракціями.

Водночас він уточнив, що фракція «Блоку Петра Порошенка» наполягала на тому, щоб це питання було в порядку денному засідання 17 травня, але «більшість, фактично всі інші фракції, виступили за позицію продовжити політичні консультації».

Разом із цим перший заступник голови фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук підкреслив що фракціям під час консультацій необхідно напрацювати «юридичної правильний механізм, який би відповідав рекомендаціям Ради Європи щодо представлення у новому складі ЦВК представників усіх фракцій і груп, представлених в парламенті. У поданні Порошенка немає кандидатури від фракції «Опоблоку».

Раніше планувалось, що парламент розгляне обрання нових членів ЦВК у четвер, 17 травня.

Print Friendly, PDF & Email