Частина оточення німецького канцлера Ангели Меркель виступає проти будівництва трубопроводу з геополітичних причин. Про це пише Главред.

Як повідомляє Bloomberg, однією з таких причин є те, що після введення в експлуатацію СП-2 у Москви будуть розв'язані руки щодо України. При цьому Меркель підтримала проект, не в останню чергу тому, що в ньому беруть участь кілька великих західноєвропейських компаній, включаючи Royal Dutch Shell, а також такі німецькі компанії як Wintershall і BASF.

З іншого боку, Німеччина відчуває тиск Штатів, хоча і відповідає на критику Вашингтона.

"З цього трубопроводу в Європу прийде не тільки російський газ, але і російський вплив, - сказав посол США в Німеччині Річард Гренелл в своїй заяві для Bloomberg News. - Зараз невідповідний момент для того, щоб давати Москві додаткові переваги".

У минулому році Сполучені Штати кілька разів натякали, що вони можуть вдарити по цьому проекту санкціями, і Bloomberg пише, що в ситуації, що склалася такі заходи, ймовірно, є неминучими. Проте, з європейської точки зору уряд США фактично блокує надійне джерело поставок природного газу, щоб дати перевагу своїм енергетичним компаніям, що зовсім не схоже на турботу про енергонезалежність Європи.

На даний момент, уточнює видання, попит на природний газ в Європі зростає, а в результаті політики, спрямованої на закриття атомних і вугільних електростанцій, буде тільки сприяти зростанню споживання газу в більшості європейських країн. Саме тому учасники проекту "Північний потік-2" стверджують, що Європі необхідний новий трубопровід. Однак, адміністрація Трампа сподівається домогтися зупинки цього проекту, щоб сприяти нарощуванню експорту американського СПГ до Європи.

Print Friendly, PDF & Email