Станом на ранок 05 лютого 2020 року було зареєстровано 24 505 лабораторно підтверджених випадків нової коронавірусної інфекції (2019-nCoV), у тому числі 493 смертельних випадків.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Основні заходи із готовності та реагування на 2019-nCoV станом на 05 лютого 2020 року:
— продовжується робота із формування потреби у засобах індивідуального захисту закладів охорони здоров’я та санітарно — карантинних підрозділів з метою забезпечення готовності та реагування на випадки 2019-nCoV на території України.
— розпочала роботу гаряча лінія за номером 0800505840, що зорієнтована на більш професійну допомогу лікарям епідеміологам, клініцистам, спеціалістам з лабораторної діагностики. Водночас, будь-яка особа може звернутись з власними питаннями щодо нового коронавірусу.
— у Міністерстві інфраструктури України відбулась нарада щодо повернення близько 60 громадян України з м. Ухань. Зазначені громадяни та члени екіпажів літака по прибуттю до України будуть ізольовані на термін інкубаційного періоду.

На сьогодні ВООЗ не рекомендує ніяких специфічних заходів щодо подорожуючих. Також ВООЗ не рекомендує обмеження торгівлі або міжнародного сполучення з країнами, де реєструються випадки;

За оцінками ВООЗ та ECDC ризики розповсюдження 2019-nCoV залишаються дуже високими у Китаї, високими на регіональному рівні та високими на глобальному рівні.

За результатами дослідження від китайських вчених, проведеного серед захворілих осіб, було встановлено, новий коронавірус дійсно викликає більш важкі форми захворювання серед осіб із хронічними захворюваннями. Серед симптомів переважали кашель, лихоманка та утруднене дихання, що говорить про те, що для цього вірусу більш характерне ураження відразу нижніх дихальних шляхів на відміну від більшості респіраторних вірусів, які спершу вражають верхні дихальні шляхи. Наявність таких симптомів як нежить, біль в горлі, біль у грудях, діарея, нудота і блювота зустрічалися дуже рідко.

Print Friendly, PDF & Email