«Маніпулятивна спроба влади провести зв’язок між Громадським рухом «Український вибір — Право народу» і справою «Савченко — Рубана» свідчить про те, що в Україні реалізується сценарій «партії війни». У гірших традиціях тоталітарних режимів наша «демократична» проєвропейська влада дозволяє собі не тільки влаштовувати політичні шоу — своєрідне полювання на відьом і боротьбу з неугодними, але і тиснути на органи слідства.»

Таку заяву сьогодні оприлюднив Виконком Громадського руху «Український вибір — Право народу» на офіційному сайті організації.

Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив: «І Служба безпеки України, і Військова прокуратура мають головне завдання — встановити того ляльковода, який заряджає листівками, грошима, мінами, гранатами проти Української держави. Тому сьогодні тільки початок процесу, а не кінець. Ми здогадуємося, хто цей ляльковод, тому що чуємо тут гасла так званого «Українського вибору» … (Кілька одіозних депутатів — представників «партії війни» скандують: «Медведчук!») Автор цього поки що захований за лаштунками. Знаю і зроблю все, щоб прийти сюди не просто назвати прізвище, а оголосити про порушення кримінальної справи і притягнення головного ворога України, який організовує цей внутрішній підривної антиукраїнський фронт … (Скандування.) Посада генерального прокурора відрізняється від народного депутата тим, що мені недостатньо скандувань . Мені потрібні факти. І я дуже розраховую … Члени антиукраїнської мережі все ж визнають свою провину, покаються перед Українською державою і народом і назвуть того, хто зарядив ці «торпеди» проти нашого народу».

«Політичний тиск на «Український вибір», який завжди діяв і діє в рамках правового поля (і представники правоохоронних органів це неодноразово підтверджували), переслідує єдину мету: дискредитувати, усунути «Український вибір» — «партію миру», яка згуртувала навколо себе мільйони українців, які виступають за мирне врегулювання конфлікту. І сьогоднішні слова Юрія Луценка про те, що йому потрібні докази, — це не тільки найкраще свідчення законності дій Руху «Український вибір» і його лідера, а й … відверте зізнання того, що влада здійснює репресії щодо своїх політичних опонентів, відкрито заявляє, що буде керуватися політичним замовленням при проведенні слідчих дій», — йдеться в заяві організації.

«Причина такої поведінки очевидна: влада боїться. Панічно боїться торжества ідей «Українського вибору», які можуть бути реалізовані виключно конституційним шляхом, панічно боїться народовладдя і встановлення демократії в Україні. Йдеться про відновлення миру на Сході України, виконанні Мінських угод, перехід до федеративного устрою України, економічне співробітництво з РФ, право громадян на прийняття на всеукраїнському та місцевих референдумах рішень про дострокове припинення повноважень окремих депутатів, чиновників всіх рівнів. Ці ідеї переможуть, і станеться це мирним і конституційним шляхом. І ніхто зі скандуючих депутатів — представників «партії війни» — стати цьому на заваді не в силах», — резюмували в заяві Виконкому Громадського руху «Український вибір — Право народу».

Print Friendly, PDF & Email