«Голова Служби безпеки України Василь Грицак, виступаючи на брифінгу, присвяченому затримання Володимира Рубана, передав журналістам презентацію, покликану продемонструвати зв’язок Рубана з Громадським рухом «Український вибір». Всі матеріали, згадані в презентації, публікувалися на нашому сайті. У них відображена ідеологія «Українського вибору», якої ми дотримувалися тоді і яку сповідуємо сьогодні. Однак СБУ не просто цитує наші матеріали, а дає їм своє трактування, яка не відповідає дійсності «, — йдеться в заяві виконкому Руху.

В ній також підкреслюється, що Володимир Рубан не є і ніколи не був членом Громадського руху «Український вибір», що не керував жодними «підпроектами» руху, і нагадують, що рік тому вже роз’яснювали СБУ божевільність їх спекуляцій на темі федералізації.

«Наш Рух відкрито заявляє про свою прихильність ідеї федеративного устрою України. Ще задовго до подій 2014 року Віктор Медведчук говорив про те, що федералізація є засобом від розколу країни. Однак відвертої маніпуляцією і кричущим непрофесіоналізмом виглядають заяви СБУ про існування «підпроектів» в рамках «Української федерації», — заявляють в «Українському виборі», додаючи, що спроби пов’язати блогер-фест «Комфортна Україна» на якому блогери вели професійну дискусію про технології web 2.0, web 3.0, з проектом «Українська федерація» взагалі виглядають відвертим маренням.

В «Українському виборі» пояснюють, що прийняли рішення закрити блог Володимира Рубана після його численних нападок на Віктора Медведчука, зокрема звинувачення в тому, що «до переправлення Савченко в Росію причетний Медведчук», яке Рубан озвучив в липні 2014 року, і наводять низку інших висловлювань Володимира Рубана. Однак наголошують, що позиція, яку «Український вибір» відстоював в 2013 році, не змінилася і сьогодні, а матеріали, присвячені заходам за участю Володимира Рубана (тексти, фото, відео), доступні на сайті «Українського вибору» в даний час.

«Наша позиція заснована на принципах законності, верховенства права та захисту територіальної цілісності та єдності України. Вона добре відома і нашим прихильниками, і противникам, і ми здатні захистити її від будь-яких нападок та інсинуацій, довести її правильність і втілити в життя в ім’я майбутнього правової та мирної України «, — обіцяють в «Українському виборі».

Print Friendly, PDF & Email