У Києві ліквідували дві масштабні схеми ухилення від мобілізації, якими скористалися понад 1 тис. військовозобов’язаних. Організатори затримані, повідомила СБУ в вівторок, 12 травня.
Вказано, що одну зі схем організувала очільницю критично важливого підприємства столиці. Вона працевлаштувала понад 1 тис. військовозобов’язаних з подальшим “бронюванням”.
“В обмін на таке призначення нові працівники віддавали роботодавцю 10% від щомісячної зарплати. У такий спосіб, за матеріалами справи, фігурантка “заробила” понад 50 млн гривень за майже півтора року”, – йдеться в повідомленні.
До схеми посадовиця залучила знайому, яка виступала посередницею для зустрічей з клієнтами та передачі грошей.
Фігурантки підшукували військовозобов’язаних у приватних компаніях бізнес-партнерів, які хотіли “забронювати” свій персонал від призову.
Також в СБУ нагадали про схему у психіатричному відділення однієї з лікарень Києва. Завідуючий відділенням психіатрії та його підлегла – лікарка-психотерапевт– за 25 тисяч доларів безпідставно встановлювали ухилянтам 2 групу інвалідності.
“Спочатку вони направляли ухилянтів на “стаціонар”, а потім вручали їм фейкові висновки з важкими діагнозами, пов’язаними з психічними розладами та розумовою відсталістю”, – розповіли в спецслужбі.
Наразі фігурантам повідомили про підозру відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 12 років ув’язнення з конфіскацією майна.































