У Комітеті Парламентської асамблеї Ради Європи схвалили українську доповідь щодо конфлікту в Азовському морі. Український омбудсмен Людмила Денисова розповіла про це в Facebook.

Це була вже четверта зустріч в Страсбурзі, пише Денисова. Її представник із захисту прав військовослужбовців Олег Трофименко разом з родичами моряків зустрівся з главою секретаріату комітету ПАРЄ з питань політичних відносин і демократії Сільвією Арзіллі.

«Обговорено проект резолюції «Ескалація напруги навколо Азовського моря і Керченської протоки та загрози європейській безпеці» і важливість його прийняття, що має вплинути на звільнення українських моряків з російського полону. Доповідь по цій ситуації розглядалася і була схвалена разом із запропонованими поправками народного депутата України, члена української делегації в ПАРЄ Олексія Гончаренка, в Комітеті ПАРЄ з питань політичних відносин і демократії», — розповіла Денисова.

Тільки один член комітету не підтримав текст, в якому говорять про звільнення моряків і вільному судноплавстві, а також засуджують будівництво Керченського моста. Виявилося, що в документі «статус українських військовополонених не вказується, а є тільки поняття» моряки «, пише Денисова.

— У зв’язку з цим, після зустрічі з Сільвією Арзіллі ці питання донесли до члена української делегації в ПАРЄ Олексія Гончаренка. У свою чергу він зазначив, що 23 січня це питання буде опрацьовуватися. Тобто вже завтра будуть розглядатися можливі зміни в проект резолюції, — каже вона.

Print Friendly, PDF & Email