З 24 жовтня вступило в силу рішення КМДА від 27 вересня про заборону продавати спиртні напої вночі. Відповідна публікація з’явилася в комунальній газеті Києва «Хрещатик».

Алкоголь тепер не можна купити з 23:00 до 10:00 в торгових кіосках та стаціонарних магазинах: це стосується будь-якого вина, пива (крім безалкогольного), інших алкогольних і слабоалкогольних напоїв.

Придбати міцні напої можна буде лише в кафе, барах, ресторанах та інших закладах громадського харчування.

У 2016 році в Києві вже намагалися заборонити продаж алкоголю в нічний час. Тоді рішення Київради підтримали 86 з 100 депутатів.

Але Антимонопольний комітет це рішення скасував. Вищий господарський суд видав наказ про примусове виконання Київрадою рішення Антімономольного комітету. Міськрада все одно не скасувала заборону, через що Мін’юст в листопаді наклав на неї 5100 гривень штрафу.

І тільки після штрафу депутати Київради скасували заборону на продаж алкоголю в МАФах, про що 26 грудня 2017 року поінформували Мін’юст.

24 січня 2018 року Мін’юст виніс постанову про закінчення виконавчого провадження.

Як повідомлялося раніше, ціни на алкоголь в Україні зросли на 13%, і це не межа. Про це повідомив Директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

«З 1 січня 2019 року вони знову піднімуться на 9%. Ще зовсім недавно Мінекономрозвитку вважав за необхідне підняти мінімальні роздрібні ціни на 13%, обгрунтовуючи це необхідністю закласти в них рівень інфляції за останній рік. Тепер в обгрунтуванні законопроекту №9085 йде про 9% інфляції на рік. Тому на 9% виростуть акцизи і відповідно піднімуть ціну горілки, пива, вина та інших алкогольних напоїв », — написав Дорошенко на своїй сторінці в Facebook.

Також він прогнозує, що це призведе до зниження попиту на алкоголь і, відповідно, зменшення надходжень до бюджету.

Print Friendly, PDF & Email