У місті Чжухай китайської провінції Гуандун було введено в експлуатацію найдовший в світі міст, передає DW. Церемонія відкриття відбулася 23 жовтня. Серед 700 гостей були голова КНР Сі Цзіньпін, а також глави адміністрацій Гонконгу і Макао Керрі Лам і Фернандо Чуй.

Тонельно-мостовий перехід пов’язав три міста — Макао, Чжухай і Гонконг.  Його загальна довжина становить 55 кілометрів, з них майже 7 кілометрів займає підводний тунель. Для його зведення були створені два штучних острови. Конструкція зведена з урахуванням кліматичних особливостей місцевості і здатна витримувати удари тайфунів і землетрусів.

Міст дозволяє скоротити час поїздки з Гонконгу в Чжухай з трьох годин до 30 хвилин. Рух автобусів, легкових та вантажних автомобілів по новому мосту почнеться 24 жовтня. За оцінками, щодня по ньому будуть проїжджати близько 30 тисяч транспортних засобів та понад 120 тисяч пасажирів.

Будівні роботи продовжувалися впродовж 9 років. Китайський уряд заявляв, що на будівництво було відведено 15 мільярдів євро. 

Print Friendly, PDF & Email