Генеральна прокуратура України продовжує розслідування за фактом вбивства радника мера Херсона Катерини Гандзюк. В рамках слідчих дій були допитані 367 осіб, проведена 21 експертиза, 9 обшуків і 26 оглядів. Про це повідомила прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган.
“За фактом замаху на вбивство ГУ Нацполіціі в Херсонській області було відкрито кримінальне провадження. Правоохоронцями встановлено 5 осіб, які об’єктивно підозрюються в організації та скоєнні злочину і всім судом було обрано запобіжний захід”, – написала Сарган на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, зараз підв артою перебувають двоє підозрюваних – Сергій Торбін і Микита Грабчук. Іншим підозрюваним, у зв’язку зі співробітництвом зі слідством, суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Катерина Гандзюк померла у віці 33 років. Останні місяці вона перебувала в лікарні, поправляючи після замаху. В середині літа її облили кислотою.
За життя Катерина Гандзюк багато ворогувала з місцевим генеральним управлінням Нацполіціі. У 2017 році вона публічно звинуватила у хабарництві начальника управління захисту економіки Нацполіціі в Херсонській області.
На момент скоєння нападу вона виконувала обов’язки керуючої справами виконавчого комітету Херсонської міської ради.
Гандзюк облили кислотою вранці, 31 липня. Невідомий вихлюпнув на неї літр концентрованої сірчаної кислоти. Напад стався біля будинку Гандзюк, коли вона виходила з під’їзду. Основна версія – її службова діяльність на посаді керуючого справами виконавчого комітету міськради Херсона. Увечері 1 липня Гандзюк перевезли з Херсона до Києва для пересадки шкіри – у неї хімічні опіки третини тіла. У Києві їй надали державну охорону.
Як повідомлялося раніше, європейський комісар з питань європейської політики сусідства і розширення Йоханнес Хан на своїй сторінці в Twitter закликав Україну притягнути до відповідальності причетних до смерті української активістки Катерини Гандзюк.