Глава комітету бундестагу з оборони закликала планувати постачання зброї Україні на кілька місяців уперед, а не просто реагувати на ситуацію.
Голова комітету бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман розкритикувала політику канцлера ФРН Олафа Шольца у питанні постачання озброєнь Україні, закликавши до довгострокового та превентивного планування військової допомоги Києву. Про це вона заявила в інтерв'ю виданням RND, опублікованому у вівторок, 27 грудня.

Відповідаючи на запитання про необхідність планувати постачання на кілька місяців наперед, Штрак-Циммерман назвала такий підхід вірним. "Це був би правильний крок, і ми маємо робити це у тісній співпраці з українською армією та партнерами по НАТО. Росія не перестане тероризувати Україну. Німеччина має розробити сценарій зі своїми партнерами щодо продовження підтримки найближчими місяцями", - наголосила вона, закликавши не просто реагувати на ситуацію. "Зброя має доставлятись превентивно туди, де вже виникають вузькі місця", - заявила Штрак-Циммерман.

За її словами, Німеччина не має стратегії. "Це проблема. Завжди відгукуватися на українські заклики про допомогу - це не довгострокова стратегія", - сказала вона.

Відмова Німеччини постачати Україні бойові танки "не тільки незрозуміла, а й тривожно недалекоглядна", заявила Штрак-Циммерман. "Я так втомилася від виправдань, чому ми не можемо поставити танки. Особливо коли чую, що ці поставки означали б особливу провокацію Росії. Ми успішно поставили самохідні гаубиці, зенітні установки, артилерійські системи та високоефективні зенітні комплекси, щоб врятувати тисячі життів. Постачання танків зараз було б важливим доповненням для витіснення російських сил", - заявила вона.

"Хто фантазує, що таким чином буде перетнута якась червона лінія щодо Росії, той розповідає історію агресора, а не жертви", - наголосила Штрак-Циммерман, вказавши, що західний світ "з нетерпінням чекає на дії від Німеччини".

Раніше глава МЗС України Дмитро Кулеба висловив подив, чому уряд ФРН вагається, коли йдеться про постачання Києву бойових машин піхоти (БМП) Marder та танків Leopard. Шольц в інтерв'ю Süddeutsche Zeitung пояснив, що у питанні поставок зброї Україні Німеччина дотримується трьох принципів.

По-перше, ми підтримуємо Україну, наскільки це можливо. По-друге, ми запобігаємо прямої конфронтації між НАТО і Росією. І, по-третє, Німеччина не діятиме сама. Це критерії нашої рішучої та водночас виваженої політики, і він буде застосовуватись і наступного року", - сказав канцлер.

На питання, що має статися у 2023 році, щоб Україна все ж таки отримала від Німеччини західні танки, Шольц вказав на "небезпеку подальшої ескалації війни".

Print Friendly, PDF & Email