Сотні людей зібралися в центрі угорської столиці, щоб висловити протест проти законодавчих заходів уряду, які унеможливлюють отримання американських дипломів студентами Центрально-Європейського Університету.

«Ми не здамося без бою!», «Ми не покинемо Університет!» — свідчать написи на плакатах учасників п’ятничної демонстрації в Будапешті.

«Я пам’ятаю те, що колись пережив сам, — каже студент, який приїхав з Венесуели. — Я бачив, як популізм руйнує демократію. Я втратив свою країну і не хочу втратити ще одну. Я не здамся без боротьби!»

«Неосвічені газівники нагромаджуюьть величезні статки, друзі прем’єр-міністра крадуть мільйони євро, які ми відпрацьовуємо. Бонвівани віддають накази доцентам університетів!», — вигукує з трибуни ще один активіст з числа студентів ЦЄУ, Герг Гонці.

Кампус Центрально-Європейського Університету в Будапешті під загрозою закриття, оскільки влада не хоче підписувати спеціальну угоду, стверджуючи, що вона зовсім не потрібна для того, щоб студенти могли навчатися за програмами, акредитованими в США.

«Нарешті у нас з’явився університет — один з 200 найкращих в світі. Ми зобов’язані його підтримати», — говорить учасниця акції.

«Замість того, щоб допомогти угорським студентам, зробити так, щоб вони захотіли залишитися тут, влада змушує їх залишити країну», — впевнений маніфестант.

З місця подій передає кореспондент Euronews Ач Габор: «Протестують і молоді люди, і представники старшого покоління. Університет важливий для Будапешта не тільки з точки зору освіти. В його стінах перебуває величезна бібліотека, відкрита для публіки, з найбільшим в Центральній Європі зібранням книг англійською мовою».

Print Friendly, PDF & Email