Нова 14-місячна програма кредитування МВФ для України Stand By передбачає виділення трьох траншів, в тому числі двох на загальну суму $ 2,6 млрд — до кінця 2019 року. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на останній аналітичний звіт Фонду.

Зокрема, в графіку запланованих переглядів виконання Україною умов програми, після яких Виконавча рада Фонду приймає рішення про виділення наступного траншу, вказані три дати. Перша — 18 грудня 2018 року, коли нова програма Stand By для України була затверджена керівництвом Фонду з рішенням виділити $ 1,4 млрд як перший транш.

Виділення другого і третього кредитів за програмою передбачені після завершення переглядів МВФ, спланованих, відповідно, на 15 травня і 15 листопада 2019 ода. Суми спланованих траншей рівнозначні — по $ 1,3 млрд.

Нагадаємо, що напередодні Нового року, 21 грудня Україна отримала перший транш Міжнародного валютного фонду в розмірі $ 1,4 млрд. Однак, на думку експерта Олега Устенко, транші від Міжнародного валютного фонду (МВФ) не підсилять економіку України, оскільки ці гроші надходять в золотовалютні резерви країни і використовуються для фінансового балансування, а не інвестицій. 

Print Friendly, PDF & Email