США можуть ввсти проти Туреччини санкції, якщо Анкара придбає російські ЗРК С-400. Про це заявив помічник прес-секретаря Держдепу США Роберт Палладіно, пише Anadolu.

За його словами, ставлення США до турецько-російському контракту по системам С-400 не змінилося. «Ініціатива Туреччини із закупівлі даних систем у Росії викликає серйозну стурбованість Вашингтона», — сказав Палладіно.

Помічник прес-секретаря нагадав, що США тісно контактують з Туреччиною з питання систем ПРО і запропонували турецькій стороні придбати ЗРК Patriot і інші системи.

«Поставки російських С-400 до Туреччини приведуть до перегляду участі Анкари в програмі створення літака п’ятого покоління F-35. Крім того, буде поставлена ​​під питання можливість поставок [Туреччині] зброї в майбутньому «, — сказав Палладіно.

Представник Держдепу також зазначив, що країни, на озброєнні яких перебувають системи С-400, підпадають під дію закону «Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій».

Нагадаємо, виконуючий обов’язки міністра оборони США Патрік Шенахен вже заявляв, що працює над тим, аби переконати Туреччину відмовитися від планів покупки російської системи протиракетної оборони С-400.

Print Friendly, PDF & Email