Європейські ціни на газ 27 грудня продовжили знижуватися на тлі теплої погоди і зменшення занепокоєння щодо поставок та запасів. Про це пише Bloomberg. Учора під час торгів вартість газу на хабі TTF у Нідерландах опустилася нижче 77 євро за мегаватт-годину.

Це найменший рівень від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Вартість газу в Нідерландах впала ще на 3,6%, оскільки очікується, що температура лишатиметься вище норми в північно-західній Європі на початку нового року.

Вплинули також великі запаси скрапленого природного газу і типове уповільнення промислового попиту наприкінці року.

Тепліша погода в поєднанні з більшим виробленням вітрової енергії дозволила Німеччині зберігати газ протягом останніх п’яти днів, повідомив президент BNetzA Клаус Мюллер у Twitter. Це гарна новина для безпеки постачання на наступний рік, додав він.

Рівень європейських газових сховищ зріс за вихідні з 82,9% до 83,1%, оскільки м’яка погода дозволила країнам зібрати надлишки.

Зниження європейських ф'ючерсів також допомагає послабити тиск на азіатські ціни на скраплений природний газ. Тим часом трейдери уважно стежать за ознаками порушення потоків СПГ із США, головного постачальника в Європі, після того, як сильний зимовий шторм охопив частини країни.

Print Friendly, PDF & Email