Ціни зростають на тлі добровільного скорочення видобутку нафти Саудівською Аравією ще на місяць.
Світові ціни на нафту піднялись до багатомісячних максимумів. Про це свідчать дані торгів у четвер, 10 серпня.

Так, сьогодні вартість ф'ючерсу на нафту марки Brent з постачанням у жовтні на лондонській біржі ICE піднімалася вище за $88 за барель вперше з 27 січня.

За даними біржі, на 10:30 за київським часом, ціна Brent зростала на 0,63% – до $88,06 за барель.

У той же час, ф'ючерс на нафту марки WTI з постачанням у вересні зростав на 0,52% – до $84,72 за барель.

"Ціни на нафту підтримуються занепокоєнням щодо обмеженості поставок, оскільки напруженість між Росією і Україною в Чорноморському регіоні може загрожувати поставкам російської нафти, на додаток до тривалого скорочення видобутку Саудівською Аравією", – пише агентство Reuters.

Відомо, що найбільший експортер Саудівська Аравія планує продовжити своє добровільне скорочення видобутку на 1 млн барелів на добу ще на місяць, включаючи вересень. Росія також заявила, що скоротить експорт нафти на 300 тис барелів на добу у вересні.

Ткож ринок очікує липневого індексу споживчих цін (ІСЦ) з США, який буде опублікований в четвер, і який повинен стати орієнтиром для майбутньої монетарної політики Федеральної резервної системи.

Спостерігачі за ринком очікують, що ІСЦ США продемонструє незначне прискорення в річному вимірі, в той час як в місячному вимірі споживчі ціни зростуть на 0,2%, що відповідає темпам зростання в червні.

"Сьогодні інвестори в нафту будуть уважно стежити за індексом інфляції в США, який, як очікується, відобразить невелике відновлення, що, ймовірно, викличе побоювання щодо подальшого підвищення ставок", – зазначає старший ринковий аналітик Phillip Nova Пріянка Сачдева.

На тлі зростання цін на нафту, запаси сирої нафти в США зросли на 5,9 млн барелів за останній тиждень до 445,6 млн барелів, у той час як аналітики прогнозували зростання лише на 0,6 млн барелів.

Print Friendly, PDF & Email