Президент Дональд Трамп заявив в середу про те, що він «обмірковує» введення нових мит на імпорт деяких категорій автомобілів у США, передає Голос Америки. За словами президента, така міра допомогла б американській промисловості в майбутньому уникнути закриття заводів, як це сталося у випадку з автовиробником General Motors Co..

У минулий понеділок керівництво компанії повідомило про закриття трьох заводів в США і одного заводу в канадській провінції Онтаріо, на яких зараз виробляються шість моделей легкових автомобілів. Продажі всіх цих моделей значно впали за останній час. Через це 14 тисяч американців опиняться без роботи, оскільки компанія не планує переносити виробництво в інші країни.

У середу Трамп написав у Твіттері, що введення 25-відсоткового мита на імпорт невеликих вантажівок в 1960-і роки стало непоганим стимулом зростання американської автопромисловості. 

«Якби ми зробили це з імпортованими машинами, більше автомобілів вироблялися б тут, і тоді GM не став би закривати свої заводи в Огайо, Мічигані і Меріленді», – написав Трамп.

Зараз всі імпортовані в США автомобілі, крім машин, вироблених в Мексиці, Канаді та Південній Кореї, обкладаються митом у розмірі 2,5%. Трамп розглядає можливість збільшити мито для декількох категорій автомобілів, включаючи малі вантажівки, в десять разів, до 25%.

Print Friendly, PDF & Email