Генеральна прокуратура України закрила кримінальне провадження за втрату Україною Криму проти Олександра Турчинова, Арсенія Яценюка, Андрія Парубія, Сергія Пашинського, Арсена Авакова, Степана Полторака та Ігоря Тенюха, яке ініціював торік генерал Павло Дисяк. Про це на своїй сторінці у Facebook написав сам ініціатор справи, пише «Корреспондент».
«Мій адвокат Франчук Олександр Миколайович отримав у Головній військовій прокуратурі ГПУ постанову слідчого про закриття кримінального провадження за моєю заявою по здачі Криму. Звісно, я як заявник і мій адвокат не допущені до повноцінної участі в справі, і це обмежує процесуальні можливості впливу на хід слідства з метою його контролю і забезпечення повноти і всебічності встановлення фактів і обставин розслідуваних подій», — написав Дисяк.
Посилаючись на матеріали справи, генерал повідомляє, що прокуратура провела низку допитів політиків і військових, які з кінця лютого 2014 року займали високі посади.
«Допитані такі особи — Турчинов О.В., Яценюк А.П., Парубій А.В., Тенюх І.І., Куцин М.М., Муженко В.М., Назаров В.М., Байдак Ю.А., Замана В.М., Наливайченко В.О. і декілька офіцерів ВМС ЗСУ», — повідомив Дисяк, додавши, що ці допити дали багато цінної інформації, яка процесуально задокументована для історії.
У той же час генерал вважає, що слідство не провело допитів багатьох інших посадових осіб і військових, які могли бути причетні до втрати Україною Криму чи володіти значущою інформацією з цього приводу.

 

Print Friendly, PDF & Email