За попередніми підсумками позачергових виборів президента Казахстану, чинний голова держави Касим-Жомарт Токаєв набрав 81,31 відсотка голосів виборців і забезпечив собі перемогу. Попередні підсумки зранку в понеділок, 21 листопада, оприлюднив голова Центральної виборчої комісії Казахстану Нурлан Абдіров.

За його словами, вже завершений підрахунок голосів на всіх виборчих дільницях, територіальні виборчі комісії надали електроні копії протоколів результатів голосування. У виборах взяли участь 8,3 мільйона громадян Казахстану з близько 12 мільйонів, які мають право голосу (69,44 відсотка). На дільницях були присутні більше 30 тисяч спостерігачів від громадських об'єднань та 642 спостерігач від іноземних держав і міжнародних організацій.

Голоси виборців розподілилися наступним чином: за Токаєва проголосували 81,31 відсотка виборців, за Жигулі Дайрабаєва - 3,42 відсотка, за Каракат Абден - 2,6 відсотка, за Мейрама Кажикена - 2,53 відсотка, за Нурлана Ауєсбаєва- 2,22 відсотки, за Салтанат Турсинбєкову - 2,12 відсотка.

Уперше на виборах президента Казахстану до бюлетенів додали варіант "проти всіх". Він став другим за популярністю - його брали 5,8 відсотка виборців.

Print Friendly, PDF & Email