Рівень тиску повітря в шинах впливає не тільки на їх технічний стан, але і на безпеку управління, особливо, в зимовий період. Існують певні рекомендації, на якому рівні потрібно підтримувати тиск, виробники автомобіля повідомляють про це в інструкціях і тематичних наклейках на транспортному засобі. На рівень тиску можуть впливати різні фактори – від температури повітря до стану самої шини. У зв’язку з цим водіям рекомендують дотримуватися певних правил.
У зимовий період тиск повинен бути більш високим
Тиск в шинах падає в міру того, як знижується температура повітря. В середньому рівень падіння становить 0,1 бар на кожні 10 градусів шкали термометра. Ось чому виробники автогуми рекомендують утримувати тиск трохи вище, ніж заявлено для конкретного транспортного засобу.
Якщо в супровідній літературі або наклейках на машині є рекомендації про те, яким має бути тиск в шинах взимку, завжди дотримуйтеся саме цих рекомендацій. Якщо таких вказівок немає, додайте 0,2 бар до тиску, який рекомендовано для конкретної марки автомобіля.
Тиск в шинах потрібно регулярно перевіряти, особливо, взимку
Перевіряти показники накачування шин потрібно не менше, ніж раз на місяць. З настанням холодів потрібно робити це ще частіше. Також перевірити рівень тиску потрібно, якщо ви збираєтеся перевозити важкий вантаж або хочете відправитися в далеку поїздку. Робіть виміри тільки на холодних шинах, коли машина кілька годин простояла в гаражі. Так ви отримаєте більш точні результати. Як відомо, від руху шини нагріваються, а підвищення температури сприяє розширенню газів. Так що відразу після поїздки ви можете отримати недостовірні результати.
Враховуйте, що теплий гараж також позначається на рівні тиску. Якщо в приміщенні занадто тепло, а на вулиці мороз, потрібно враховувати різницю температур, додаючи по 0,1 бар на кожні 10 градусів шкали термометра.
Низький тиск в шинах може привести до неполадок
Недостатній рівень тиску призводить до різних проблем. Так, недостатньо накачані шини швидше зношуються, причому знос стає нерівномірним. Центральна частина контактної плями просідає, а плечова зона піддається надмірним навантаженням, швидко стирається. Все це може привести до тріщин і розривів, спровокувати аварійну ситуацію на дорозі.
Знижений тиск в шинах призводить до збільшення гальмівного шляху і підвищує ризик виникнення аквапланування. В умовах зимової траси це самі небажані наслідки: автомобіль втрачає керованість на мокрому або зледенілому асфальті, що призводить до аварійних ситуацій. Відрегулювавши тиск в шинах, ви зможете продовжити термін їх дії, а заодно подбати про свою безпеку.
Стан протектора – перший сигнал того, що тиск в шинах неправильне. Тому перевіряйте глибину протектора на різних ділянках: в центральній частині, в плечових зонах, протягом усього протектора. Якщо шини Більше зношені в медіальній зоні, значить, тиск занадто високий, якщо в плечовій – занадто низький. Нормалізація тиску допоможе зберегти шини і зробить управління на зимовій трасі більш безпечним і комфортним.
Нарешті, дотримуйтесь правил керування автомобілем на зимовій трасі. Спокійне і передбачуване поведінку на дорозі допоможе вам уникнути неприємних ситуацій, навіть якщо тиск в шинах не відповідає рекомендованому. Дотримуйтесь правил зберігання покришок поза сезоном-це також сприяє їх довговічності і допомагає продовжити експлуатаційний термін.