В Україні ринок пиломатеріалів почав стрімкий перехід в онлайн-режим. Спочатку, в травні 2022 року, Голова ДАЛРУ Юрій Болоховець прийняв важливе рішення щодо переведення продажу відповідного товару державного виробництва виключно на електронні ліцензовані біржові торги. Зазначений крок керівництва лісового агентства протягом року продемонстрував свою ефективність та був позитивно оцінений учасниками ринку, а також експертами.

Для удосконалення процесу продажу чи придбання пиломатеріалів та деревини приватними підприємствами ГС «Асоціація деревообробних підприємств України»  в вересні 2022 року впровадила спеціальний Telegram-бот.

TimberBot в автоматизованому режимі допомагає учасникам ринку знаходити пропозиції на купівлю чи продаж деревообробної та лісозаготівельної продукції за заявленими параметрами, зорієнтуватися у цінах й таким чином вигідно та швидко здійснити торгові операції.

Для використання TimberBot достатньо:

  • Після підписки обрати необхідну категорію: необроблена деревина, пиломатеріали чи паливна продукція.
  • В залежності від продукції вказати вид деревини, бажаний регіон, рекомендовану ціну тощо.

Після цього чат-бот підбере для користувача пропозиції за заданими параметрами.

Станом на сьогодні ботом користуються понад 4000 покупців та продавців, вже укладено близько 800 контрактів.

«Ми впровадили цей інструмент, щоб полегшити, оптимізувати та пришвидшити процес купівлі-продажу пиломатеріалів. Разом з тим підписники отримують аналітику щодо функціонування ринку необробленої деревини. Учасники вже оцінили його ефективність та зручність, ми отримали схвальні відгуки. Кількість користувачів постійно зростає. Тим хто ще не встиг скористатися TimberBot, ми рекомендуємо це зробити. Асоціація має багато планів в подальшому розвитку галузі й запрошує учасників ринку до плідної співпраці», - зазначив Голова ГС «АДПУ» Павло Васильєв. 

Print Friendly, PDF & Email