28 листопада 2019 року набув чинності Закон 284-IX. Він передбачає зміни до ст. 321-1 КК України щодо додаткових кваліфікуючих ознак та підвищення відповідальності за фальсифікацію лікарських засобів або обіг фальсифікованих лікарських засобів.

Так покарання за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів зростає з 3-5 років до 5-8 років з конфіскацією майна.

За ті ж дії, вчинені повторно або за змовою групою осіб, або службовою особою, медичним або фармацевтичним працівником, або з допомогою масштабного поширення (через інтернет) або у великих розмірах – передбачено покарання від 8 до 10 років з конфіскацією майна. Раніше за це карали 5-8 роками за гратами.

Якщо злочинні дії спричинили смерть або інші тяжкі наслідки, або вчинені в особливо великих розмірах, то законодавство карає їх довічним позбавленням волі з конфіскацією майна.

У випадку, коли фальсифікація ліків спричинила смерть особи або інші тяжкі наслідки, або вчинена в особливо великих розмірах, то це карається позбавленням волі на строк від 10 до 15 років (раніше 8-10 років) або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна.

Print Friendly, PDF & Email