Альянс і союзники не є стороною конфлікту, але допомагають державі, яка має право на самозахист.

Головний сигнал засідання міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у Румунії полягає у тому, що допомога Україні надаватиметься стільки, скільки буде потрібно. Про це 29 листопада заявив генсек Альянсу Єнс Столтенберг, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Наше послання з Бухареста полягає у тому, що НАТО і надалі буде підтримувати Україну стільки, скільки потрібно. Ми не відступимо", – наголосив він на конференції, організованій Фондом Маршала Aspen – GMF Bucharest Forum.

Столтенберг нагадав, що НАТО та союзники не є стороною конфлікту, але надають Україні підтримку, тому що це держава, яка має право на самозахист, прописану у Хартії ООН.

"Ми бачимо хвилю за хвилею цілеспрямовані ракетні атаки (РФ) на міста і цивільну інфраструктуру, які уражають житлові будинки, лікарні. Це жахливо для України", – констатував генсек.

Він визнав, що для Європи і багатьох країн світу це також важкий час.

"Ми дійсно платимо ціну за російську агресію проти України. Але ціна, яку ми платимо, вимірюється грошима, тоді як українці платять своєю кров'ю. І якщо ми дозволимо (президенту РФ Володимиру) Путіну перемогти, ми всі заплатимо більш високу ціну на довгі роки наперед", – зазначив Столтенберг.

Глава Альянсу додав, що "більшість воєн закінчується за столом переговорів", але це "нерозривно пов'язане з тим, що відбувається на полі бою".

"Тому для створення умов для міцного миру, що забезпечує переважання України як незалежної суверенної держави, ми маємо продовжувати надавати військову підтримку", – підсумував він.

Print Friendly, PDF & Email