Держдепартамент США має намір виділити Україні додатково 10 млн доларів для подальшого нарощування військово-морського потенціалу у відповідь на агресію Росії проти українських кораблів в Азові. Про це заявив заступник керівника прес-служби Держдепу Роберт Палладіно, передає РБК-Україна.

Відповідна сума буде виділена Україні, за умови схвалення ініціативи Конгресом США.

«У відповідь на небезпечну ескалацію Росії і необгрунтований напад 25 листопада на три українських військово-морських судна біля Керченської протоки Державний департамент, за умови схвалення Конгресом, виділить додатково 10 млн доларів для подальшого нарощування військово-морського потенціалу України», - йдеться в заяві.

У документі також наголошується, що Вашингтон вирішив піти на подібні заходи в знак солідарності з Литвою і Великобританією, які також планують збільшити свою допомогу Україні в оборонній сфері.

У Держдепі також знову закликали Россію негайно повернути Україні захоплені кораблі і моряків, а також не перешкоджати проходженню суден, що прямують в українські порти, через Керченську протоку і Азовське море.

Крім того, Росія повинна «поважати суверенітет і територіальну цілісність України в рамках її міжнародно визнаних кордонів, що поширюється і на її територіальні води».

Print Friendly, PDF & Email