У Білому домі заявили, що позиція міністра закордонних справ Бразилії Мауери Вієйри щодо війни в Україні, а також ролі США та Європи у протистоянні російській агресії не відповідає тону нейтральної держави. Про це під час брифінгу у вівторок, 18 квітня, повідомила прес-секретар Білого дому Карін Жан-П'єр, передає Укрінформ. 

"Нас вразив тон учорашньої прес-конференції міністра закордонних справ (Бразилії – ред.), який не відповідав тону нейтралітету і натякав на те, що Сполучені Штати та Європа не зацікавлені у мирі чи те, що ми поділяємо відповідальність за війну. І ми вважаємо, справді, що це явно неправильна позиція", - наголосила Карін Жан-П'єр.

Вона наголосила, що Сполучені Штати прагнуть, щоб війна за вибором Путіна закінчилася, і підтримують заклик президента Зеленського про справедливий і міцний мир на основі Статуту ООН, а також принципів суверенітету та територіальної цілісності.

Представник Білого дому також наголосила, що Америка та Євросоюз активно закликали Путіна утриматися від повномасштабної агресії, принаймні з середини 2021 року, та докладали відповідних зусиль після початку цієї війни.

"На жаль, Росія не виявила зацікавленості у припиненні свого непровокованого вторгнення", - наголосила Жан-П'єр.

Вона додала, що США продовжать працювати з союзниками та партнерами, щоб допомогти Україні захиститися від російської агресії.

Print Friendly, PDF & Email