Розбіжності між політичними силами у США не вплинуть на економічну, гуманітарну та енергетичну допомогу Україні.
У Білому домі заявили, що мають підтверджений та надійний план фінансування необхідної Україні допомоги практично на весь 2023 рік і розбіжності між політичними силами на це не вплинуть. Про це у понеділок, 9 січня, сказав радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван, повідомляє Голос Америки.

Він зазначив, що американці здебільшого підтримують Україну, а політики – як республіканці, так і демократи – спираються на цю підтримку. Тому розмови про те, що з цього питання є глибокі розбіжності, недоречні.
При цьому Салліван звернув увагу на статтю колишнього держсекретаря США Кондолізи Райз та екс-міністра оборони Роберта Гейтса у The Washington Post, де вони виступили із закликом негайно збільшити підтримку для України.

"Вона (стаття) з'явилася, здається, протягом 24 годин після того, як Сполучені Штати оголосили про найбільший, наймасштабніший, найвпливовіший пакет військової допомоги Україні з початку війни на більш ніж три мільярди доларів", - нагадав радник Байдена.

Він додав, що Конгрес США ухвалив, а президент Джо Байден - підписав закон про бюджет країни на 2023 рік із майже 45 мільярдами доларів допомоги Україні та союзникам, тоді як Білий дім просив про 37 мільярдів.

"Ми починаємо їх (кошти) виділяти, і я не бачу жодних ознак того, щоб ці гроші зменшували або забирали. Отже, наша здатність надавати ресурси, щоб підтримати Україну - як необхідну їй допомогу у сфері безпеки, так і економічну, гуманітарну та енергетичну - є підтвердженою та непохитною протягом усього 2023 року", - підкреслив Салліван, додавши, що за підтримку України виступає більшість американців.

Print Friendly, PDF & Email