Спікер Палати представників США Ненсі Пелосі прибула на Тайвань пізно увечері у вівторок. Китай засудив візит на найвищому рівні, назвавши його  загрозю миру та стабільності у Тайванській протоці.

Пелосі та решта її делегації висадилися з транспортного літака ВПС США в аеропорту Суншань у центрі Тайбею після нічного приземлення на рейс з Малайзії, щоб розпочати візит, який ризикує підштовхнути американсько-китайські відносини до нового мінімуму. Делегацію вітали міністр закордонних справ Тайваню Джозеф Ву та Сандра Оудкірк, високопоставлений представник США на Тайвані.

Її прибуття викликало гостру реакцію в Китаї, оскільки Пекін вважає Тайвань частиною своєї території.

Голова КНР Сі Цзіньпін особисто прокоментував візит спікера Палати Представників Конгресу США Ненсі Пелосі на Тайвань.

«Візит Пелосі на Тайвань є ще однією демонстрацією нецивілізованої кампанії імперіалістів. Ми продовжуємо дивитися на світ широко розкритими очима, щоб не пропустити жодної провокації з боку американських реакціонерів», – мовиться в заяві голови КНР.

Пелосі знаходиться в турі по Азії, який включає оголошені візити до Сінгапуру, Малайзії, Південної Кореї та Японії. Її візит до Тайваню був неоголошеним, але широко очікуваним.

Незважаючи на анонсовані бойові навчання в акваторії Тайванської протоки, оглядачі вважають, що візит Пелосі не призведе до військової ескалації. Минулого тижня вході телефонної розмови Джо Байден і Сі Цзіньпін дали зрозуміти, що не прагнуть конфлікту, а їхні країни мають продовжувати співпрацю в тих областях, де це можливо. Проте експерти побоюються, що напруженість навколо Тайваню – світового лідера з виробництва напівпровідників – може завдати шкоди торгівлі та порушити логістичні ланцюжки.

—————————————————————————————————————————————————————————-

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію у боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

—————————————————————————————————————————————————————————-

Print Friendly, PDF & Email