Під час спеціального засідання Постійної ради ОБСЄ у понеділок у Відні 40 країн виступили з осудом фейковий «виборів» на окупованій частині Донбасу.

Про це в коментарі агентству «Укрінформ» повідомив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук.

«Сьогодні була одностайність в оцінках. Була висловлена ​​позиція 40 делегацій, які чітко засудили проведення так званих виборів на окупованій частині Донбасу. Була висловлена ​​дуже чітка позиція: те, що сталося вчора, є грубим і зухвалим порушенням Мінських домовленостей, суверенітету і законодавства України. для країн ОБСЄ ці незаконні «вибори» не мають ніяких юридичних наслідків «, — заявив Прокопчук, коментуючи спеціальне засідання Постійної ради організації.

За словами дипломата, під час засідання також відбулося пряме включення з главою СММ Ертурулом Апаканом, який представив спостереження Місії, здійснені вчора на окупованих частинах Донбасу.

За його словами, під час засідання РФ ще раз нагадали про її зобов’язання по Мінських угодах, які стосуються, зокрема, виведення російських військових, найманців і зброї з території України, а також роззброєння тих незаконних формувань, які діють зараз на окупованій частині Донбасу.

Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні підкреслив, що під час засідання «російська делегація була в повній ізоляції у власному трактуванні своїх дій і вчорашніх подій»: «Росія виступала за окремим пунктом порядку денного, який вона сама внесла. І вона була єдиною делегацією, яка виступала за цим пунктом, з власним трактуванням і Мінських угод, і тих незаконних подій, які вчора відбулися при повній організаційній підтримці та участі РФ. Жодна інша делегація в ОБСЄ не розділила підходів Росії до оцінки незаконних «виборів», які проводилися вчора «.

Print Friendly, PDF & Email