В середу 6 грудня члени комітету НАБУ проголосували за позбавлення посади народного депутата Єгора Соболєва. За виявилася більшість – 12 осіб. Проте приймати таке рішення може лише парламентська більшість — 226 депутатів. Коли ж вони розглянуть дану пропозицію невідомо. Тому до тих пір Соболєв продовжуватиме виконувати свої повноваження на посаді.

Ініціатори звільнення аргументують таке рішення неефективною роботою комітету за керівництва Соболева. Один з членів комітету, Ігор Артюшенко розповів, що «останньою краплею» стала підтримка Єгором Соболєвим лідера Руху нових сил Міхеїла Саакашвілі. «Для мене є неприйнятним, коли голова антикорупційного комітету, який має працювати спільно з правоохоронними органами і бути лакмусовим папірцем в країні високої моралі і етики, якщо він, принаймні, останні два дні толерує діям пана Михайла Саакашвілі, захищає його, фактично, дозволяє йому своїми діями переховуватися від органів слідства», — заявив Артюшенко.

Прихильники ж нардепа переконані, що це політичний тиск. Нагадаємо, що у Верховній раді України готують поправки до закону, котрим буде передбачена можливість звільнення голови НАБУ одноосібним рішенням парламенту.

Print Friendly, PDF & Email