Після прийняття рішення Вселенським патріархатом про надання незалежності Українській православній церкві Київський патріархат закликав прихильників автокефалії почати підготовку об’єднавчого собору. Про це повідомляє DW з посиланням на прес-службу патріархату. Згода Константинопольського синоду «відкриває шлях до скликання Надзвичайного об’єднавчого собору ієрархів Української православної церкви в складі всього українського єпископату», заявила прес-служба.

Завданням собору буде прийняття рішення про церковну єдність, а також обрати предстоятеля єдиної помісної автокефальної української церкви, якому патріарх Варфоломій вручить Томос про автокефалію, вказується далі в заяві. Крім того, Київський патріархат закликав єпископат, духовенство та вірних Українській автокефальнії православнії церкві, як і єпископат, духовенство та вірних Московському патріархату, підтримати процес об’єднання українського православ’я.

Київський патріарх також наголосив, що цей процес має проходити мирно, а кожен віруючий має право обрати центр своєї церковної належності – Київський чи Московський патріархат.

Нагадаємо, що 11 жовтня Українська православна церква отримала автокефалію.

Print Friendly, PDF & Email