У Києві під час засідання в Антимонопольному комітеті України адвоката спіймали на підробленні документів. Про це поінформували на своїй сторінці у Facebook адвокати юридичної фірми «єПраво», які представляли одну зі сторін.

Як повідомляється, в Антимонопольному комітеті України відбувався розгляд справи, яка стосується тендерів на проведення капітального ремонту одного з важливих транспортних коридорів в Україні. Адвокат, ім’я якої не називається з огляду на правила адвокатської етики, представляла інтереси компанії-скаржника “М.”, за якою стоїть одіозний Араїк Амірханян. Останній відомий тим, що фігурує у низці кримінальних справ, а нещодавно затримувався в тому-таки АМКУ працівниками СБУ та провів деякий час під арештом.

Отже, згідно допису на Фейсбук-сторінці “єПраво”, пані адвокат компанії-скаржника “М.” під час своєї доповіді «вирішила рішуче змінити хід справи і внести свої корективи», пішовши на підроблення документу прямісінько у залі засідання в присутності камер і преси. Адвокат Власюк В.В. одразу відреагував на такий вчинок, повідомивши колегію АМКУ та інших присутніх осіб про наявність протилежного за змістом справжнього документу та припустивши, що опоненти протиправно виготовили та посвідчили підробку. Про це детальніше – у відеоматеріалі.

На щастя, скоєння ймовірного злочину зафіксували камери журналістів (зокрема, подію висвітлював “Перший діловий канал”), а також власні смартфони учасників заходу.

На думку адвоката компанії “єПраво” Віталія Власюка, такими діями опоненти намагались «збити» тендер: “Ми раді, що перемогли у цій непростій справі. Переконані, що це допоможе реалізувати плани з капітального ремонту українських доріг. Цього разу ми зіштовхнулись загалом з типовою ситуацією, коли недобросовісні учасники торгів намагаються “збититендер. Проте вперше на моїй практиці опоненти опустилися до вкрай низького рівня і підробили документи. Тому, після засідання, ми змушені будемо їхати у відділок поліції, аби зафіксувати правопорушення”- зазначив Віталій Власюк.

Адвокатам компанії “єПраво” добре відома одіозність особи, що стояла у спорі за їх опонернтом, як і специфічність методів їх “роботи”. Відтак вони припускають, що підробка документів є ідеєю самого Араїка, а адвокат лише потрапила в пастку, бездумно виконавши вказівку клієнта. Що, однак, не знімає з неї відповідальності за цей ганебний вчинок.

Згідно з Кримінальним кодексом України, такі дії зі сторони адвоката можуть бути кваліфіковані за ст. ст. 358, 366 (Підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, караються дії обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на той самий строк).

 Додаткові відомості

У 2018 році уклало два договори про середній ремонті доріг у Львівській області  на  загальну суму близько 14 млн грн і не виконало жодного.

2019 рік —  уряд виділив на будівництво і ремонт доріг рекордні 55 млрд. грн. Але далеко не всі ці ресурси вдасться ефективно освоїти. Одна з причин — шахрайська схема, яка вже кілька років тримає в заручниках ринок дорожнього будівництва. Її автор — підприємець Араік Амірханян.

Араїк обмежувався не лише шахрайськими схемами, але і вдавався до погроз. Так у 2015 році Амірханян подібним чином намагався залякати главу «Укравтодору» Андрія Батищева, коли разом з двома охоронцями напав на чиновника прямо в його кабінеті. Також є згадка і про погрози  керівництву «Укравтодор». Бізнесмен разом з охороною  увірвався в держустанова, вимагаючи відкрити йому фінансування, прикриваючись своїми зв’язками.

Print Friendly, PDF & Email