Політолог міжнародник Андрій Бузаров вважає, що ситуація в Азові загрожує загостритися до межі, якщо не вдатися до рішучих дій. 

«Якщо в листопаді все тільки і говорили про агресію РФ в Керченській протоці, то зараз з отриманням Томаса і підвищенням цін на газ і отриманням траншу від МВФ увагу розсіялося. Але проблема нікуди не поділася. Тепер Росія заявляє, що буде блокувати прохід кораблів через Керч, незалежно від того, хто на них слідує. Заява стала реакцією на можливі плани провести український корабель через протоку за підтримки і спостереженні наших західних і американських партнерів. Ці кроки є лише спробою продемонструвати силу і показати, хто має рацію, а хто винен, але до врегулювання напруженості вони не ведуть. І жоден з існуючих на сьогоднішній день форматів не зможе привести до врегулювання через їхню неефективність. Ні введення санкцій, ні Мінські домовленості і Будапештський меморандум, на які всі посилаються, не допоможуть сторонам домовитися. Попередні 5 років це довели. Вже давно пора перейти до нових прямих форматів переговорів, в яких Україна виступить з потужною підтримкою міжнародних партнерів. А граючи в кішки-мишки, конфлікт не завершити», — вважає експерт.

Тому варто уважно придивитися до програм, які пропонують наші політики, каже Бузаров.

«Партія «Батьківшіна» на чолі з Юлією Тимошенко, наприклад, пропонує об’єднати переговорні процеси по Донбасу і Криму і розглядати їх в форматі Будапешт +, тобто за участю країн гарантів меморандуму плюс Франція, Німеччина, Китай і верховний представник ЄС із закордонних справ. Блок Порошенко «Солідарність» дотримується двухфазовой стратегії. Спочатку введення миротворчого контингенту ООН на Донбас, а потім виконання Мінських домовленостей. А ось по Криму конкретних пропозицій у блоку немає. При цьому обидві партії вважають гарантією вирішення конфлікту санкції і вступ України в НАТО. «Громадянська позиція» Гриценка теж виступає за комплексний підхід і підготувала план мирного врегулювання за участю партнерів України. Він складається з встановлення контролю над кордоном, введення миротворців і проведення реінтеграції тимчасово окупованих територій. «Оппоблок» також пропонує введення миротворців з подальшим проведенням прямих переговорів з Донбасом», — резюмує політолог.

Джерело ГолосUA

Print Friendly, PDF & Email