Вперше за час повномасштабної війни Росії з Україною Сі Цзіньпін готовий поговорити з Володимиром Зеленським. Відповідну заяву китайський лідер зробив під час розмови з Еммануелем Макроном – президентом Франції.

Слова Сі передав французький дипломат. Він наголосив: китайський лідер готовий говорити з Зеленським, "коли прийде час". Можливу дату розмови наразі не озвучують.

Дипломат зауважив, що Макрон під час візиту до Китаю працює над тим, аби країна не постачала у Росію нічого, що можна використати у війні країни-терористки з Україною.

Урсула фон дер Ляєн – президентка Європейської комісії – заявила, що закликала Цзіньпіна поговорити з Володимиром Зеленським.

"Тому було цікаво почути, що президент Сі підтвердив свою готовність провести розмову, коли будуть відповідні умови і час. Я думаю, що це позитивний елемент", – зауважила фон дер Ляєн.

Візит президента Франції до Китаю триватиме тиждень. За цей час французький лідер має переконати китайську сторону допомогти "повернути Росію до розуму".

"Російська агресія в Україні завдала удару по стабільності. Я знаю, що можу розраховувати на те, що ви повернете Росію до розуму і повернете всіх за стіл переговорів", – вже заявив Макрон Сі Цзіньпіну.

Print Friendly, PDF & Email