У понеділок, 20 березня, китайський лідер Сі Цзіньпін починає свій візит до Москви. Пекін охарактеризував поїздку як мирний візит, метою якого є «покращення глобального управління» та сприяння «розвитку та прогресу світу».

Очікується, що Сі зустрінеться особисто з президентом РФ Путіним, а також проведе телефонну розмову із президентом України Володимиром Зеленським.

Міністерство закордонних справ Китаю заявило, що візит відбудеться з понеділка по середу, війна в Україні буде основною частиною переговорів.

"Пропозиція Китаю зводиться до однієї пропозиції, яка полягає в тому, щоб закликати до миру і сприяти переговорам", - сказав офіційний представник міністерства закордонних справ Ван Веньбінь.

Україна, як і раніше, вважає, що Китай може відіграти важливу роль у сприянні мирному процесу в війні, що триває. У річницю війни президент України Володимир Зеленський закликав Пекін приєднатися до саміту для обговорення формули миру.

Раніше міністр закордонних справ Китаю Цінь Ган провів телефонну розмову зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою, наголосивши, що позиція Пекіна щодо війни залишається об'єктивною і справедливою і що він прихильний до справи сприяння миру та просування переговорів. Він додав, що Китай закликає міжнародне співтовариство створити умови для мирних переговорів.

Китай минулого місяця опублікував позиційний документ із 12 пунктів з війни в Україні, закликаючи до діалогу та поваги територіального суверенітету.

Пекін також рекламував свою Ініціативу глобальної безпеки (GSI), відмінну рису політики Сі, спрямовану на сприяння міцному світу та розвитку.

Print Friendly, PDF & Email