Суд Швейцарії заборонив компаніям-операторам "Північного потоку" - Nord Stream AG і "Північного потоку-2" - Nord Stream 2 AG здійснювати виплати "Газпрому".

Як повідомляє "Коммерсант", рішення прийнято в рамках забезпечувальних заходів на вимогу "Нафтогазу", а всі кошти від цих компаній, призначені "Газпрому", будуть спрямовані швейцарським приставам.

Гроші стягуються в рамках суду по виконанню рішень Стокгольмського арбітражу, винесених в грудні і лютому 2018 року по спорах російської і української нафтової компанії за умовами поставок газу з Росії і його транзиту в ЄС через Україну.

Раніше повідомлялося, що НАК "Нафтогаз України" приступив до реалізації "плану Б", який передбачає компенсацію збитків України через будівництво "Північного потоку-2".

За його словами комерційного директора "Нафтогазу" Юрій Вітренко, Україні не вдалося перешкодити будівництву газопроводу, а через "СП-2" транзит газу через територію України може повністю припинитися. Тому "план Б" - це компенсація збитків, в той час як "план А" - збереження транзиту через українську ГТС.

Print Friendly, PDF & Email