Суд Швейцарії заборонив компаніям-операторам «Північного потоку» — Nord Stream AG і «Північного потоку-2» — Nord Stream 2 AG здійснювати виплати «Газпрому».

Як повідомляє «Коммерсант», рішення прийнято в рамках забезпечувальних заходів на вимогу «Нафтогазу», а всі кошти від цих компаній, призначені «Газпрому», будуть спрямовані швейцарським приставам.

Гроші стягуються в рамках суду по виконанню рішень Стокгольмського арбітражу, винесених в грудні і лютому 2018 року по спорах російської і української нафтової компанії за умовами поставок газу з Росії і його транзиту в ЄС через Україну.

Раніше повідомлялося, що НАК «Нафтогаз України» приступив до реалізації «плану Б», який передбачає компенсацію збитків України через будівництво «Північного потоку-2».

За його словами комерційного директора «Нафтогазу» Юрій Вітренко, Україні не вдалося перешкодити будівництву газопроводу, а через «СП-2» транзит газу через територію України може повністю припинитися. Тому «план Б» — це компенсація збитків, в той час як «план А» — збереження транзиту через українську ГТС.

Print Friendly, PDF & Email