В Україні за булінг над учителем вперше покарали учня. Рішення на користь 50-річного педагога 28 лютого прийняв Нетішинський міський суд в Хмельницькій області. Проте історія отримала продовження.

Старшокласник був визнав винним у скоєнні адміністративного правопорушення, і згідно з судовим рішенням батьки юнака зобов’язані заплатити штраф в розмірі 850 грн. Про це повідомляє КП в Україні.

Директор Нетішинської школи Таміла Соболик №1 розповіла, що один з восьмикласників обрав собі за жертву вчительку з фізики: то на 15 хвилин запізниться, то просто, не дочекавшись дзвінка, мовчки йде з уроку. Голосно вмикав музику, показував непристойні жести. Далі пішли грубі звернення, образи — психологічний тиск. Вчителька не витримала і звернулася із заявою до директора.

Відповідно до закону, адміністрація школи не повинна ігнорувати такі випадки, тому було прийнято рішення зібрати комісію і розглянути ситуацію з усіх боків.

«Ми переговорили з усіма учнями, вчителями та батьками, які також залучені до шкільного комітету. Є чітка інструкція, якій я вирішила слідувати: після того як стало зрозміло, що учень чинить моральний тиск на вчителя, я звернулася із заявою в поліцію. Потім був суд і рішення на користь педагога. Але на цьому ситуація не закінчилася», — розповіла Таміла Соболик.

Виявилося, що і для восьмикласника, і для його мами сплатити штраф у розмірі 850 грн — це не покарання. І навіть не урок.

«Хлопкйь специфічний, і вік, звичайно, складний, але він прямо перед комісією і на суді заявив, що вчительку з фізики не поважає і ходити до неї на уроки не хоче. А мама його лише руками розвела: «ну не поважає він її, як я можу поважати». Тобто заплатити штраф для них — це дрібниці. Треба буде — ще заплатять, але, судячи з усього, ставлення до педагога старшокласник не змінить», – розповідає директор Нетішинської школи №1.

За словами співрозмовниці видання, після суду хлопець прийшов в школу і перше, що зробив, — образив учительку. У жінки піднявся тиск, викликали швидку – півтори години її відкачували. Директор школи викликала маму, на що остання лише запитала, скільки повинна заплатити медикам.

«Так, це заможна родина, і за штрафи не переживають, це при тому, що згідно із законом за повторний булінг сума збільшується. Але ми готові працювати з хлопчиком, щоб якось врегулювати цю ситуацію. Не повинно таке повторюватися. Поки одне радує — закон працює, і хоч так вчителі можуть відчувати себе трохи захищеними», — підсумувалаТаміла Соболік.

Print Friendly, PDF & Email