Серед затриманих в Україні представників УПЦ МП було чимало російських шпигунів. Нині їх уже обміняли на українських захисників. Про це у четвер, 6 квітня, повідомив Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв'ю Укрінформу.

Він також підкреслив, що влада не має жодних претензій до релігії. Питання з УПЦ МП полягає в іншому.

"Людина може вірити в Бога, в Аллаха, в кого вважає за потрібне. У нас є претензії до установи, яка не зареєстрована у відповідний до українського законодавства способом. Ви хочете ходити молитися? Ідіть і моліться. Але інституції, які не зареєстровані відповідним чином на території України, не можуть працювати тут. Крім того, у цій інституції було дуже багато представників так званої розвідувальної спільноти Російської Федерації. Частину ми вже змінили на наших бранців. Це факти, які українська громадськість має знати", - пояснив він.

Він додав, що держава має право розпоряджатися своєю власністю, у тому числі тими спорудами, які використовуються церквами.

"У вас є своя власність? Можете розпоряджатися своєю власністю. А держава має право розпоряджатися своєю власністю так, як вважає за необхідне. Наприклад, якщо ми говоримо про Києво-Печерську лавру, це - заповідник. Він підпорядкований відповідному державному інституту. Якщо якийсь піп вирішив, що це його приватна власність, це зовсім не так", - наголосив Данілов.

Print Friendly, PDF & Email