Канцлер Німеччини та президент Франції 22 січня у Парижі відзначають 60-річчя укладання договору про примирення між двома країнами.
Франція та Німеччина підтримуватимуть Україну "стільки, скільки потрібно" і "непохитно" протистоятимуть російській агресії, заявили лідери Франції та Німеччини в Парижі, повідомляє Le Figaro.

"Ми продовжуватимемо надавати Україні, поки це необхідно, всю підтримку, якої вона потребує. Разом, як європейці, щоб захистити наш європейський проект миру", - сказав канцлер Німеччини Олаф Шольц.

Президент Франції Еммануель Макрон також підтвердив "непохитну підтримку" двох країн українському народу "в усіх сферах". "Після 24 лютого наша союз не був розділений і не ухилився від своєї відповідальності", - додав він.

Канцлер Німеччини та президент Франції 22 січня у Парижі відзначають 60-річчя укладання договору про примирення між двома країнами.

Перебуваючи з візитом у Парижі, Шольц назвав франко-німецьку пару "локомотивом" Європи.

"Майбутнє, як і минуле, залежить від співпраці наших двох країн, як локомотива об'єднаної Європи", - заявив канцлер, назвавши "франко-німецький двигун" "машиною компромісу", що дозволяє "трансформувати протиріччя та розбіжності інтересів у діях, що сходяться".

Макрон у своєму виступі закликав Францію та Німеччину стати "першопрохідцями у справі відродження" Європи. Президент Франції, зокрема, вказав на необхідність "побудови нової енергетичної моделі", заохочення "інновацій та технологій завтрашнього дня" або створення "Європейського союзу, здатного заявити про себе як самостійну геополітичну силу в питаннях оборони, космосу, дипломатії".

Print Friendly, PDF & Email