Російський чиновник прибув із неаносованим візитом до Білорусі, де зустрівся із формальним президентом країни.

Міністр оборони РФ Сергій Шойгу терміново прилетів до Мінська. Російський чиновник провів переговори із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком та своїм білоруським колегою Віктором Хреніним. Про це повідомляє провладне інформагентство БЕЛТА у суботу, 3 грудня.

Шойгу з Лукашенком обговорили «бойову підготовку та злагодження, захист територіальної цілісності та неготовність до переговорів».

Формальний глава РБ заявив, що ні Москва, ні Мінськ нібито "війни не хотіли і не хочемо". За його словами, Білорусь та Росія - це "як єдине угруповання, єдина армія сьогодні".

"Я не збираюся тут нікого лякати. Ви тим більше. Усі вже й так налякані-перелякані, і Білорусь до цього готова. Якщо вони хочуть воювати до останнього чи то українця, чи то там поляка чи ще найманців, ну, це їхня справа, це їхнє право. Поки, наприклад, я і наші спецслужби не бачать, щоб вони були готові до повноправних переговорів і по-людськи домовлятися", - заявив Лукашенко.

Він також звинуватив Україну та Захід у "бажанні продовжувати війну" і заявив, що "тоді спеціальна операція не припиниться".

Зазначимо, що візит Шойгу до Білорусі у суботу не був анонсований заздалегідь.

Також відомо, що глава міноборони Росії за годину після свого прибуття підписав зміни до документа про регіональну безпеку з РБ. Зокрема, після повідомлення про приліт Шойгу до РБ, офіційний акаунт Міноборони РБ повідомив, що Хренін та Шойгу підписали протокол про внесення змін до Угоди між РБ та РФ щодо спільного забезпечення регіональної безпеки у військовій сфері.

Підписання документів відбулося не у будівлі Міністерства оборони чи іншого відомства, а прямо на аеродромі у Мачулищах. Після підписання документів до Мінська вирушив і Лукашенко для зустрічі із Шойгу.

Print Friendly, PDF & Email