Бізнесмени-початківці часто задаються питанням: як краще просувати свій бізнес? Одні роблять ставки на рекламу, інші проводять акції та роблять знижки, а треті замовляють розробку власного сайту. І це дуже ефективний спосіб просування. Але він теж має декілька особливостей. Так, наприклад, бізнесмен стає перед вибором: створити повноцінний сайт чи просто сторінку в соціальній мережі. Що допоможе залучити більше покупців?
Переваги та недоліки сайту
«Сайт — це ресурс, який цілком належить власнику бізнеса. Він створюється з нуля та надає повну свободу дій. Є можливість самостійно обирати, який в нього буде дизайн та функціонал, як буде виглядати каталог та ін. Саме тому інтернет-магазин під ключ — це максимально правильний вибір, особливо для початківців», — коментують спеціалісти з веб-агентства «Червоний Хамелеон».
Це перша та головна перевага. Є ще декілька:
- Велика аудиторія. У випадку з соціальними мережами потенційна аудиторія обумовлена тільки ними. Сайт таких обмежень не має, тому що просувається в пошукових системах, доступ до яких є у всіх користувачів. Та й варіантів просування чимало. Це органічний пошук, контекстна реклама та ін. У цьому питанні можна не обмежувати свою фантазію.
- Контроль. За допомогою спеціальних програм можна відстежувати, наскільки ефективними виявилися акції, як просувається сайт у системі та що цікавить потенційних покупців. Соцмережі таких можливостей не дають.
Наостанок потрібно згадати про право власності. Будучи власником сайту, бізнесмен може продати його, розмістити будь-яку рекламу та виконати якісь інші дії.
Недоліків у створенні сайту для бізнесу всього два. По-перше, самостійно зробити його складно, тому потрібно звертатися до послуг спеціалістів. По-друге, для того, щоб збільшити кількість клієнтів та вивести сайт в ТОП, потрібно займатися його просуванням. А це знову гроші та час.
Сторінка в соцмережі: головні особливості
Соцмережі підходять для тих, хто може створити унікальний текстовий чи фотоконтент, тому що повноцінний інтернет-магазин створити в них неможливо. Але є тут і свої переваги:
- Якщо є хоча б мінімальні навички, можна зробити сторінку самостійно, розмістити на ній опис товарів або послуг.
- Аудиторію можна зібрати за декілька днів. Для цього достатньо зробити розсилку своїм друзям та родичам. І ось перші учасники групи вже є. Рекламу, звісно, потім все одно прийдеться підключити, але вона буде дешевшою, ніж у випадку з сайтом.
- Можна створити ефект вірусу. Потрібно зробити максимально цікавий контент та відправити його розсилкою всім членам групи.
Недоліки у торгівлі в соціальних мережах також є. Головні — це конкуренція та шаблонність. І перше, і друге є наслідком низького порогу входу. Зробити сторінку в соціальних мережах може будь хто. Для цього непотрібно бути програмістом. Це перший момент. Другий стосується однакових з конкурентами послуг чи товарів. У таких випадках є ризик, що групи будуть виглядати майже як близнюки.
Також недоліком є обмежений функціонал. Він залежить від самої мережі, де знаходиться інтернет-магазин. Так, наприклад, тільки у деяких можна переглядати товари, додавати їх у корзину та замовляти онлайн.
Отже, що обрати: сайт чи групу в соціальних мережах? Все залежить від типу бізнеса та планів на майбутнє. Якщо не планується масштабування, можна зупинитись на соцмережах. Але якщо бізнес буде рости та розвиватися, краще зробити сайт. А про те, скільки потрібно на це грошей, можна прочитати в статті «Відкриття власного інтернет-магазину: скільки потрібно коштів для старту».