Сербія, єдина країна в Європі, яка відмовилася запровадити санкції проти Росії за її вторгнення в Україну, погодилася постачати зброю Києву або вже направила її. Про це свідчать "злиті" секретні документи Пентагону, пише Reuters.

У документі під назвою Європа. Відповідь на російсько-українську війну, що триває у формі діаграми перераховані "оцінені позиції" 38 європейських урядів у відповідь на запити України про військову допомогу.

На діаграмі видно, що Сербія відмовилася прийняти на навчання українські війська, але зобов'язалася відправити летальні поставки або вже надала їх. Також було зазначено, що Сербія має політичну волю і військову здатність надати зброю Україні в майбутньому.

Документ має грифи Secret та NOFORN, що забороняє його поширення іноземним спецслужбам та військовим. Він датований 2 березня та вибитий печаткою Об'єднаного комітету начальників штабів.

Агентство Reuters зазначає, що не змогло незалежно перевірити справжність документа і поки не отримало коментарів від офісу президента Сербії Олександра Вучича, посольства України чи Пентагону, куди звернулося із запитами про коментарі.

Print Friendly, PDF & Email