Олег Сенцов отримав премію «За свободу думки» імені Андрія Сахарова, що присуджується Європарламентом. Про це повідомив голова парламенту ЄС Антоніо Тальяні, передає DW.

Депутати висловили свою підтримку Сенцову та закликали владу Російської Федерації звільнити ув’язненого українського режисера. «Виявивши мужність і рішучість, піддавши загрозі власне життя, режисер Олег Сенцов став символом боротьби за звільнення політичних в’язнів, утримуваних в Росії і в усьому світі», – йдеться в заяві.

Церемонія присудження нагороди відбудеться 12 грудня у Стразбурзі. 

У шорт-лист кандидатів були також включені марокканський правозахисник Нассар Зефзафі і 11 неурядових гуманітарних організацій, які рятують біженців в Середземному морі.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман висловив у своєму Twitter вдячність Європейському Парламенту та назвав це ще одним кроком у боротьбі за свободу Сенцова.

 «Премія Сахарова, яку сьогодні Європарламент присвоїв Сенцову — це черговий поворот ключа, що відкриває грати в’язниці, де утримують Олега. Ми вдячні за важливе рішення європарламентарів, яке насправді є потужним сигналом про необхідність захисту демократії в світі», – написав Гройсман. 

Нагадаємо, що раніше свою солідарність з Олегом Сенцовим висловили Сполучені Штати. Посольство США в Україні випустило заяву, в якій закликало РФ звільнити режисера та поважати суверенітет України. 

Print Friendly, PDF & Email