Сенат США в четвер увечері прийняв резолюцію, яка засуджує «провокаційні дії» Росії щодо України у зв’язку із захопленням трьох українських суден російськими військовими в Керченській протоці, передає Голос Америки.

Сенатори одноголосно підтримали резолюцію, що однак не має обов’язкової сили.  Документ просували сенатори Рон Джонсон від республіканців і Кріс Мерфі від демократів.

За словами Джонсона, російський президент Володимир Путін «випробовує Захід».

Джонсон висловив радість з приводу того, що Сенат одностайно «підтвердив, що ми підтримуємо український народ, український уряд і територіальну цілісність України».

«Сьогодні Сенат почав діяти і направив Путіну чіткий сигнал, що ми не терпітимо агресію його уряду щодо України в Азовському морі. Ми рішуче засуджуємо будь-які військові дії з боку Росії, що в односторонньому порядку змінюють міжнародні правила», – додав Мерфі.

Резолюція стверджує, що «поведінка уряду Російської Федерації справляє дестабілізуючий вплив на весь регіон і сприяє подальшій ескалації, і закликає звільнити затриманих українських моряків.

Нагадаємо, що вчора президент США Дональд Трамп скасував зустріч зі своїм російським колегою. В Твіттері Трамп написав, що поки українські кораблі та моряки не були повернуті в Україну, краще буде скасувати попередньо заплановану зустріч. Однак він буде готовий зустрітися з Путіним, як тільки ситуація буде вирішена. 

Print Friendly, PDF & Email