Арабська газета «Al-Khaleej» повідомила, що Саудівська Аравія пропонувала президенту Туреччини Реджепу Ердогану серйозні поступки в обмін на те, щоб зам’яти справу про вбивство Джамаля Хашкаджі.

Зокрема, якщо вірити анонімним джерелам газети, принц Халед бін Фейсал — двоюрідний брат короля Сальмана — пропонував в розмовах Ердогану, щоб королівство інвестувало купу грошей в турецьку економіку, допомагаючи їй подолати наслідки валютної кризи, а також послабити блокаду Катару.

Однак Ердоган, за даними газети, героїчно відмовився, назвавши це «політичним хабарем» і ще раз запевнивши свого співрозмовника, що він докопається до правди в цій справі.

«Я, звичайно, не хочу сумніватися в щирих альтруїстських наміри Ердогана шукати правду і відновити вищу справедливість, але чомусь ця теза мені здається занадто нереальни», — переконаний експерт Ілія Куса.

На його думку, Туреччина давно домагається від Саудії ослаблення блокади свого союзника Катару, а також була б рада, якби крім Катару їй хтось допоміг з економікою.

«Я сумніваюся, що Ердоган відмовився від пропозиції саудівського принца. Мені здається, він або його прийняв, або зажадав більше, усвідомлюючи, під яким тиском знаходиться Ер-Ріяд. У будь-якому випадку, останні синхронні публікації подробиць справи саудівськими і турецькими медіа підтверджують, що між ними є якась домовленість», — вважає експерт.

 

Print Friendly, PDF & Email