16–17 травня в Рейк'явіку відбувся саміт Ради Європи (РЄ), його учасники ухвалили підсумкову декларацію "Рейк'явікська декларація – Об'єднані довкола наших цінностей", документ опубліковано на сайті ради.

У цьому документі 46 учасників РЄ судили агресію РФ проти України та Грузії і закликали країну-агресора Росію "негайно, повністю та беззастережно" вивести війська з України, Молдови та Грузії. Учасники саміту, у якому взяв участь прем'єр-міністр України Денис Шмигаль, заявили про підтримку територіальної цілісності та суверенітету цих трьох країн.

"Ми висловлюємо нашу повну підтримку Україні та її народу. Ми будемо стояти разом з Україною стільки, скільки потрібно. Без відповідальності не може бути міцного миру, і ми підтримуємо принципи справедливого та міцного миру, викладені у формулі миру президента [України Володимира] Зеленського", – підкреслюють у документі.

У декларації йдеться: країни – учасники саміту підтверджують необхідність однозначного міжнародного правового реагування на агресію для всіх жертв, серед яких Україна.

"Ми наголошуємо на універсальному принципі, згідно з яким до геноциду, злочинів проти людяності та воєнних злочинів, включно із сексуальним насильством в умовах конфлікту, зокрема зґвалтуваннями, не застосовують строків давності. Тільки дотриманням права на істину, на справедливість, на відшкодування збитків та на гарантії неповторення можна подолати минуле і створити міцну основу для побудови єдності в дусі гармонії та співпраці за поваги до прав людини, демократії та верховенства закону", – продовжують автори декларації.

Print Friendly, PDF & Email