Президент США Джо Байден заявив, що попри наявність планів відвідати саміт країн Великої сімки (G7) у Японії, поїздка може бути скасована, якщо він не досягне прогресу в переговорах з Конгресом, щоб запобігти дефолту федерального уряду. Про це пише Kyodo.

Наголошуючи на серйозності поточних переговорів щодо стелі державного боргу, Байден після зустрічі зі спікером Палати представників Кевіном Маккарті та іншими лідерами Конгресу в Білому домі додав, що скасування поїздки для участі в триденному саміті G7 у Хіросімі з 19 травня "можливе, але малоймовірне".

Головний секретар кабінету міністрів Хірокадзу Мацуно заявив, що Токіо поки що не отримувало повідомлень від уряду США щодо можливої відсутності Байдена на зустрічі.

Міністр фінансів США Джанет Єллен заявила, що уряд може залишитися без грошей вже 1 червня, якщо Конгрес не вдасться до необхідних заходів якомога швидше, щоб підвищити або призупинити ліміт у 31,4 трильйона доларів.

Байден сказав, що він упевнений, що дефолту вдасться уникнути. 12 травня президент США проведе черговий раунд переговорів з лідерами Конгресу.

Print Friendly, PDF & Email