Грузинські правоохоронні органи звинуватили екс-президента країни Михайла Саакашвілі в санкціонуванні плану замаху на бізнесмена Бадрі Патаркацишвілі у часи його перебування на посаді президента. Як повідомила в середу, 17 жовтня, головна прокуратура республіки, цей план розроблявся в Департаменті конституційної безпеки Грузії в 2007 році, передає DW.

Згідно з заявою, з розмов співробітників департаменту ясно, що вбивство Патаркацишвілі «було санкціоновано президентом Грузії Михайлом Саакашвілі», а в підготовці замаху брали участь начальник відомства Дата Ахалая і три високопоставлених співробітника департаменту. Один з них, Георгій Мерабашвілі, був затриманий 16 жовтня.

У заяві прокуратури повідомляється, що ці співробітники встановили контакт з одним з охоронців Патаркацишвілі і намагалися отримати від нього інформацію про персонал, що обслуговує бізнесмена. Це випливає з результатів аналізу прихованих аудіозаписів, вилучених у 2016 році. На записах також міститься обговорення способу вбивства, який не викликав би сумнівів у природній смерті. 

Бадрі Патаркацишвілі раптово помер у лютому 2008 року у своєму будинку під Лондоном від серцевого нападу.

Print Friendly, PDF & Email