За результатами зустрічі українська армія отримає більше зброї та амуніції, які допоможуть ЗСУ тримати оборону та наступати.
Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що частина домовленостей щодо допомоги Україні залишилася таємницею для преси. Оскільки низка країн називала свої пакети допомоги "за зачиненими дверима". Також він назвав зустріч у Рамштайні "чудовою зустріччю друзів". Про це у п'ятницю, 20 січня, він написав у своєму Twitter.

"Це була чудова зустріч друзів. Вільний світ стоїть поряд з Україною та аплодує мужнім українським воїнам та нашому мужньому народу. Українська армія отримає більше зброї та амуніції", - написав Резніков.

Він додав, що зло буде покарано, Україна здобуде перемогу.

В інтерв'ю українській службі Голос Америки Резніков сказав, що окрім озвученої військової допомоги "деякі пакети були озвучені за зачиненими дверима", тож результатом зустрічі він дуже задоволений.

За його словами, на засіданні Контактної групи з оборони України Рамштайн у Німеччині велика увага була приділена "посиленню протиповітряної оборони".

"Це питання, яке серйозно розвивається, ми говорили не тільки про Patriot, а й про інші системи. Йдеться про короткі, середні і дальні можливості дії, так само це стосується по висоті", - заявив Резніков.

"Наше завдання - не втратити ініціативу. Тому сьогодні прозвучало одне з ключових слів - своєчасність та негайність надання допомоги", - наголосив він.

Резніков також зазначив, що Україна готується до потенційного масштабного нападу Росії навесні, і партнерам про це відомо: "Ми давно про це говоримо, і наша розвідка, і аналітики, і Генеральний штаб, тому ми, звичайно, до цього готуємося, ми, звичайно, , сигналізували про це нашим партнерам і ми з ними - на одній сторінці у сприйнятті всіх цих ризиків”.

Він наголосив, що учасники зустрічі домовилися "створювати здібності ЗСУ та сектору безпеки та оборони для продовження контрнаступальних операцій з метою звільнення українських територій".

"Ключова мета членів клубу Рамштайн - це повна підтримка України до перемоги. Перемога України має бути однозначною і якнайшвидше без будь-яких умов. Це загальний настрій і те, що звучало сьогодні в залі від усіх учасників", - сказав міністр.

Щодо танків Leopard-2, він зазначив, що за результатами Рамштайна "маємо оптимістичний прорив". Міністр пояснив, що сьогодні учасники зустрічі дійшли згоди, що країни, які мають на озброєнні Leopard-2, можуть розпочинати навчальні курси для українських танкових екіпажів.

"Звичайно, поки рішення німецької сторони важливе, і ми отримали розуміння, що перешкод щодо підготовки наших екіпажів для країн-партнерів, підготовки наших військових на Леопардах немає", - сказав Резніков.

Постачання літаків на сьогоднішній зустрічі, за словами голови Міноборони, не обговорювалися.

Print Friendly, PDF & Email